ФК Пелистер – ФК Беласица

16.05.2021 – Беласица

120 ден

Опис

Навивачи, пријатели, симпатизери, бивши и сегашни фудбалери, фирми и здруженија, почитувачи на зелено-белата боја. Поради огромниот број на барања и желби од Ваша страна за да му помогнете на ФК Пелистер, во време кога не можете да бидете на трибините, да навивате и да го бодрите Вашиот омилен клуб, и дадете Ваш придонес во добрите резултати кои во овој момент ги постигнува клубот, одлучивме за третиот дел од првенството да организираме виртуелна продажба на комплет карти за натпреварите на ФК Пелистер. . Картите ќе можете да ги купите онлајн преку www.vlez.mk, а средствата ќе бидат директно уплатени на жиро сметката на клубот. Се разбира, доколку во наредниот период, се дозволи влез на стадионите, картите ќе можат да бидат искористени и за физичко присуство на натпреварите во Битола. За бројот на продадени карти, јавноста ќе биде навреме информирана, а се надеваме дека огромен број на наши симпатизери, јавно ќе ја поддржат кампањата на социјалните мрежи. Со искрена надеж, дека оваа наша иницијатива ќе биди прифатена и поддржана од голем број на навивачи на Пелистер.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “ФК Пелистер – ФК Беласица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *